אודות 

 ניסיון בעבודה   

  לימודים והכשרות 

בית חולים פסיכיאטרי "שלוותה"

בית חולים  פסיכיאטרי  "לב השרון"

בית חולים "מאיר" - מרפאה פסיכיאטרית

משרד הביטחון - מחלקה לשיקום משפחות

מכבי - שירותי בריאות - פסיכולוגית עצמאית

בעלת קליניקה פרטית ברעננה

לימודים לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית - אוניברסיטת תל אביב.

אישור משרד הבריאות - מומחית בפסיכולוגיה קלינית משנת 1992, רישיון מספר 2666.

לימודים במרכז ללימודי פסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית.

לימודים ב"הדברות" - לימודי המשך מתקדמים בפסיכותרפיה פסיכואנליטית מטעם המכון הפסיכואנליטי בירושלים. 

לימודים ב"פסיכואנליזה ובודהיזם" - החוג ללימודי המשך ברפואה - אוניברסיטת תל אביב.

חברה באיגוד לפסיכולוגייה העצמי וחקר הסובייקטיביות.

 גישה טיפולית 

הגישה הטיפולית שלי הינה אינטגרציה של ארבעה מקורות  השראה :

 

תיאוריות פסיכואנליטיות - בעיקר התיאוריה של "פסיכולוגית העצמי" של היינץ קוהוט- גישה טיפולית שמתבססת על מחויבות מוחלטת ושיטתית לאמפטיה. המטפל הינו "זולת עצמי" עבור המטופל , משוקע בהווייתו ועוזר בכינונו.

 

מחקרים חדשים במדעי המוח ובנוירופסיכולוגיה - מראים שרשת של אזורים במוח אחראית על תפקודים קשביים. ליקוי באזורים אלו עלול לגרום לחוסר יכולת לויסות רגשי ולחוסר יכולת לעכבה של התנהגויות לא רצויות, שיתבטאו בקשיי מזג, קשיי ויסות, סף גירוי נמוך, מוסחות, קשיי ריסון של דחפים, קושי בניהול כעסים, ולקשיים בהתארגנות ובתכנון. בטיפול, נאמן את התפקודים הקשביים ונוביל לשיפור תפקודם באמצעות משחקים, סימולציות וטיפול קוגניטיבי-התנהגותי מבוקר. 

 

טיפול קוגניטיבי התנהגותי (C.B.T) - ההיבט הקוגניטיבי מתמקד במחשבות, אמונות, תפיסות, הרגשות ופרשנויות המכשילות את האדם וגורמות לתפקוד לקוי ובלתי מסתגל. מטרת הטיפול הינה לשנות בהדרגה את הדפוסים הבעיתיים לדפוסים יעילים ובריאים יותר באמצעות תרגול ואימון בטכניקות של מנטליזציה, נתינת פרשנות חדשה, הרפיה, דימיון מודרך, תיווך, אימון בכישורים חברתיים ואימון ביכולת הבלגה וריסון תוקפנות ובכך לגרום לשינוי התנהגותי, האדם יחוש רווחה ויתפקד טוב יותר.

בודהיזם - הינו שיטת הגות שאחת ממטרותיה הינה הפחתת הסבל בעולם. אצטט את דבריו של תיך נאת האן, נזיר בודהיסטי, מתוך ספרו " לב ההבנה" - "התעמקות משמעה להיכנס אל תוכו של דבר, לא רק לעמוד מחוצה לו, כשאנחנו רוצים להבין מישהו, לא נוכל לעשות זאת אם רק נעמוד מבחוץ ונצפה בו. עלינו להיכנס עמוק לתוכו ולהיות אחד איתו,כדי להבין באמת. אם אנחנו רוצים להבין מישהו, אנו צריכים לחוש את תחושותיו, לכאוב את כאבו, ולשמוח את שמחתו".

 

ההתעמקות והחיבור של מקורות השראה אלו יצרה גישה טיפולית  אותה אני מתאימה לכל מטופל לפי צרכיו.

לימודים לתואר ראשון בפסיכולוגיה - אוניברסיטת תל אביב.